POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
01 WEDNESDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
13.03.20
Zawieszenie zajęć programów Centrum z powodu koronawirusa
Wszystkie sprawy załatwiamy telefonicznie i przez internet. Kontakt z Centrum pod numerem telefonu: (929) 373-6346, lub e-mail: pscadmin@polishslaviccenter.com Uwaga: posiłki dla seniorów w Klubie Seniora Krakus będą serwowane oraz wszystkie sprawy obecnie są załatwiana przez telefon oraz drogą e-mailową. więcej»


WIADOMOŚCI

01.15.2020

Karnawałowe szaleństwo w Centrum Polsko-Słowiańskim

12 stycznia w Sali Centrum Polsko-Słowiańskiego przy 176 Java Street na Brooklynie odbyła się doroczna zabawa dla dzieci, którą CPS organizuje wspólnie z Polską Szkołą im. Marii Konopnickiej na Greenpoicie.

Tego dnia na pięknie udekorowanej sali królowały dzieci w strojach karnawałowych. Szyku nadawali również pracownicy Centrum, którzy tego dnia również przebrali się w bajeczne, kolorowe stroje. Na sali nie zabrakło księżniczek, piratów oraz barwnych motyli.

Podczas zabawy obecni byli przedstawiciele Zarządu oraz Rady Dyrektorów Centrum Polsko-Słowiańskiego: Bożena Kamiński - CEO/Prezes, Danuta Bronchard, którą pełni rolę wiceprezesa CPS i dyrektora Polskiej Szkoły imienia Marii Konopnickiej oraz Jadwiga Ołdakowska - sekretarz CPS.

- To nasza doroczna, cykliczna impreza skierowana do najmłodszych dzieci, chcemy im pokazać jak w Polsce wygląda karnawał i jak ich rówieśnicy bawią się podczas karnawałowego szaleństwa. Dzięki zaangażowaniu pracowników Centrum Polsko-Słowiańskiego oraz Rady Dyrektorów każdego roku przychodzi do Centrum najmłodsze pokolenie Polaków, za co bardzo dziękujemy rodzicom, którzy przyprowadzają na nasze zabawy swoje pociechy - powiedziała Bożena Kamiński.

Zabawę rozkręcał DJ Daniel, a atrakcji typu magia oraz klaun z balonami, na których z wypiekami na twarzy czekały dzieci dostarczała firma Kids Fun House. DJ Daniel zadbał o to, aby w karnawałowy klimat weszli również rodzice i podczas zabawy przygotował atrakcje nie tylko dla dzieci, ale były również zabawy, w których udział brali rodzice wraz ze swoimi pociechami.

Na wszystkich gości czekał pyszny poczęstunek, który przygotowały panie z kuchni, działającej przy Klubie Seniora „Krakus”. Rodzice, którzy opuszczali po zabawie Centrum dziękowali za wspaniały bal i już zapowiedzieli się, że przyjdą ze swoimi dziećmi na Dzień Dziecka, który organizuje CPS.

Zabawę wspierali sponsorzy a wśród nich:

 • Steves Meat Market - Nassau Ave
 • Greenpoint Wine & Liquors Nassau Ave
 • Edward Kurmel Brokerage LDT
 • Perfumeria S&D – Manhattan Ave
 • “Kiszka” Meat Market Manhattan Ave
 • Michalski Mirosław
 • Michalski Andrzej
 • Molnar Marta
 • Magiera Cieśla Renata
 • Home of the Alliance
 • Law Office of Andrew Kaminski

Zdjęcia: Agnieszka Granatowska

wróć
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD

 
 
 
 
KLIKNIJ TUTAJ