POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
12 THURSDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
07.12.19
Magia świat w Centrum Polsko-Słowiańskim
Dokładnie 6 grudnia miała miejsce piękna uroczystość - zapalenie światełek na świątecznym drzewku na Greenpoincie. więcej»


WIADOMOŚCI

12.11.2018

Świąteczna atmosfera podczas zebrania sprawozdawczo - wyborczego

W iście świątecznej atmosferze przebiegało tegoroczne zebranie sprawozdawczo - wyborcze Centrum Polsko-Słowiańskiego za rok 2017. W piątek, 7 grudnia tuż przed godziną 6 pm sala należąca do tej największej polonijnej organizacji społeczno-kulturalnej wypełniła się niemal po brzegi.

Spotkanie prowadziła Bożena Kamiński CEO/ Prezes. Członkowie, którzy przybyli na zebranie otrzymali profesjonalnie przygotowane sprawozdania z działalności Centrum. Wysłuchali raportów: prezesa, skarbnika i Komisji Rewizyjnej. Po przedstawieniu raportów obecni na sali członkowie mogli zadawać pytania. O mikrofon poprosiła Katarzyna Kaim-Goucalres, która wyraziła słowa uznania dla obecnej Rady Dyrektorów za to, że Centrum wynajmuje pomieszczenia dla YMCA w których znajduje się przedszkole.

- My, polskie rodziny mieszkające na Greenpoincie jesteśmy wdzięczni, że mamy w swojej okolicy przedszkole, prowadzone przez YMCA w siedzibie Centrum. Ciężymy się również, że rada dyrektorów tej organizacjo coraz więcej uwagi poświęca młodzieży i najmłodszym mieszkańcom naszej dzielnicy. My jako polskie mamy obiecujemy, że będziemy aktywnie wspierać działalność Centrum Polsko - Słowiańskiego na rzecz polonijnej młodzieży - powiedziała Katarzyna Kaim-Goucalres. Podczas zebrania na gości czekało sporo atrakcji jedną z nich był film z okazji 45 lecia CPS, które to Centrum obchodziło w 2017 roku.

Podczas zebrania sprawozdawczo-wyborczego ogłoszono wyniki wyborów do Rady Dyrektorów i Komisji Rewizyjnej. Do Rady Dyrektorów weszli: Father Joseph Szpilski, Danuta Bronchard, Jadwiga Bylinka-Ołdakowska, natomiast do Komisji Rewizyjnej: Paweł Pachacz, Elżbieta Gosek.

Tegoroczne zebranie sprawozdawczo - wyborcze połączone było ze spotkaniem opłatkowym, podczas którego na gości czekało mnóstwo atrakcji. Każdy gość, który spędził ten piątkowy wieczór w CP-S otrzymał los na loterię fantową, w której można było wygrać świąteczne nagrody.

Podczas spotkania przed publicznością wystąpił Chór Seniorów z Klubu Seniora Krakus Chór Seniora Klubu Seniora Krakus w składzie: Michal Smusz- oprawa muzyczna, Stanislaw Piekut, Alojzy Jaksik, Mieczyslawa Jaksik, Stanislawa Krzys, Julia Garbacz, Marianna Prusaczyk, Tadeusz Nowak, Jozefa Kopacz, Jadwiga Szałyga, Wojciech Zebrowski, Malgorzata Posłuszna, Jadwiga Biedrzycka, Waldemar Ostrowski, Grazyna Ostrowska, Katarzyna Drucker - dyrygent oraz Żeński Chór Jutrzenka, pod dyrekcją Izabeli Kobus Salkin, która pełni również funkcję dyrektora CP-S. Po wspólnym śpiewaniu kolęd nadszedł czas na tradycyjne podzielenie się opłatkiem i składanie życzeń oraz świąteczny poczęstunek, który został przygotowany przez panie zatrudniane w Kuchni seniora Krakus oraz w Kafeterii Centrum Polsko Słowiańskiego.

Zdjęcia Agnieszka Granatowska

wróć
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD

 
 
 
 
KLIKNIJ TUTAJ