POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
12 THURSDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
07.12.19
Magia świat w Centrum Polsko-Słowiańskim
Dokładnie 6 grudnia miała miejsce piękna uroczystość - zapalenie światełek na świątecznym drzewku na Greenpoincie. więcej»


WIADOMOŚCI

10.22.2018

Polska zabawa połączyła pokolenia

Zabawa po Paradzie Pułaskiego, którą zorganizowało Centrum Polsko-Słowiańskie oraz Klub Seniora Krakus działający przy Centrum przyciągnęła rzeszę Polonii, która chciała celebrować polskie święto.

Pełen autokar Polaków, którzy dumnie maszerowali przez reprezentacyjną 5 Aleję przywiózł na Greenpoint, gdzie odbyła się tradycja polska zabawa. Na stołach zagościło polskie wspaniałe jedzenie - które przygotowały panie pracujące w kuchni w Klubie Seniora Krakus. O oprawę muzyczną zadbał DJ Wojtek, dzięki, któremu do późnych godzin nocnych goście nie schodzili z parkietu. Na sali pojawili się studenci z Chóru Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz dyrygent - Anna Domańska, którzy wprowadzili wspaniały tętniący młodością nastrój.

Wszystkich gości w imieniu rady dyrektorów Centrum Polsko-Słowiańskiego przywitała Bożena Kamiński CEO/ Prezes Centrum Polsko Słowiańskiego.

- Niezmiernie się cieszę, że przyszli Państwo do Centrum Polsko-Słowiańskiego na zabawę po Paradzie Pułaskiego. W tym dniu powinniśmy celebrować naszą polskość, bardziej niż robimy to każdego zwyczajnego dnia. Wspaniale, że dołączyli do nas młodzi ludzie z Polski, którzy przyjechali do Stanów Zjednoczonych na szereg koncertów. Studenci z uniwersytetu medycznego świetnie się bawili z Polonią - powiedziała Bożena Kamiński.

Na sali byli obecni również członkowie Rady Dyrektorów CP-S. Danuta Bronchard - Wiceprezes, Marian Żak - II Wiceprezes, Jadwiga Bylinka Ołdakowska - Sekretarz, Zbigniew Solarz - Skarbnik.

Podczas spotkania przy polskiej muzyce był czas na wspólne zdjęcia i nawiązanie nowych przyjaźni. Wszyscy goście świetnie się bawili i nie szczędzili muzycznych indywidulanych dedykacji. Mnóstwo słów podziękowania otrzymała Rada Dyrektorów Centrum Polsko-Słowiańskiego, która była inicjatorem tego wydarzenia.

wróć
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD

 
 
 
 
KLIKNIJ TUTAJ