POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
26 SUNDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
23.01.20
Spotkanie noworoczno-świąteczne w Centrum Polsko-Słowiańskim
16 stycznia w pięknej Sali znajdującej się w starym kościele przy 177 Kent Street miało miejsce spotkanie noworoczno-świąteczne, które dla lokalnej społeczności i liderów polonijnych zorganizowało Centrum Polsko-Słowiańskie. Na pięknie udekorowanej na gości czekało pyszne polskie jedzenie. Na stołach nie mogło zabraknąć pierogów, które własnoręcznie wyk więcej»


WIADOMOŚCI

10.15.2018

Lokalni urzędnicy gośćmi polskiego śniadania z miejskim rewidentem na Greenpoincie

Październik to Miesiąc Dziedzictwa Polskiego - miesiąc, w którym Polonia jest szczególnie dumna ze swojego pochodzenia, pamięta o swoim rodowodzie i polskich osiągnięciach celebrując dumnie za granicami kraju swoją tożsamość i przynależność narodową.

W piątek 12 października w siedzibie Centrum Polsko-Słowiańskiego odbyło się doroczne polskie śniadanie w ramach obchodów Miesiąca Dziedzictwa Narodowego. Tego dnia dzięki współpracy urzędników z biura rewidenta miejskiego Scotta Stringera z Centrum Polsko-Słowiańskim, Polish Heritage Breakfast, lokalni politycy, działacze polonijni oraz mieszkańcy dzielnicy zjedli wspólnie pyszne polskie śniadanie.

W tym roku w pięknej uroczystości, która również upamiętniała obchodzoną 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości udział wzięli: Congresswoman Carolyn Maloney, która od lat wspiera działalność Centrum Polsko-Słowiańskiego.

- To była bardzo ważna uroczystość. Ponieważ w tym roku Polska obchodzi 100-lecie odzyskania niepodległości. Z dumą mogę powiedzieć, że polska i polsko-amerykańska społeczność tworzy piękną historię - powiedziała Congresswoman Carolyn Maloney.

Obecny był również Mateusz Gmura, wicekonsul z Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku, Assemblymember Joseph Lentol oraz liczni przedstawiciele organizacji polonijnych.

Gości przywitała Bożena Kamiński CEO/ Prezydent Centrum Polsko-Słowiańskiego:

- Jesteśmy bardzo dumni z tego powodu, że Polish Heritage Breakfast jest organizowane w sercu polskiej dzielnicy w siedzibie naszej organizacji - powiedziała Bożena Kamiński.

Podczas polskiego śniadania urzędnicy z biura rewidenta miejskiego Scotta Stringera wręczyli wyróżnienia zasłużonym Polakom oraz organizacjom, które działają społecznie w polonijnym środowisku. W tym roku wyróżnienie odebrała Frances X Gates oraz Reverend Grzegorz Stasiak. Polskie śniadanie w ramach obchodów Miesiąca Dziedzictwa Narodowego przygotowuje Kafeteria działająca przy Centrum Polsko-Słowiańskim.

Zdjęcia Agnieszka Granatowska

wróć
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD

 
 
 
 
KLIKNIJ TUTAJ