POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
12 THURSDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
07.12.19
Magia świat w Centrum Polsko-Słowiańskim
Dokładnie 6 grudnia miała miejsce piękna uroczystość - zapalenie światełek na świątecznym drzewku na Greenpoincie. więcej»


WIADOMOŚCI

10.02.2018

Spotkanie z Waldemarem Piaseckim, autorem biografii o Janie Karskim w CP-S

W czwartek 26 lipca w pięknej sali należącej do Centrum Polsko-Słowiańskiego, usytuowanej w sercu polskiej dzielnicy na Geenpoincie, odbyła się prezentacja książek „Jan Karski. Jedno życie” pióra Waldemara Piaseckiego. Organizatorem prezentacji książki było Towarzystwo Jana Karskiego, natomiast pomieszczenie, w którym odbyła się uroczystość, udostępniło Centrum Polsko-Słowiańskie.

Podczas uroczystego wieczoru autorskiego i projekcji filmu o Janie Karskim „Moja Misja” obecni byli przedstawiciele organizacji polonijnych i mieszkańcy Nowego Jorku, którzy chcieli bezpośrednio poznać autora powstającej trylogii o Janie Karskim. Spotkanie otworzyła Bożena Kamiński - dyrektor wykonawczy oraz prezes Centrum Polsko-Słowiańskiego.

Wśród gości, którzy przyszli na spotkanie, był między innymi konsul Kamil Henne z Konsulatu Generalnego na Manhattanie, Iwona Korga dyrektor wykonawczy Instytutu Piłsudskiego w Ameryce, przedstawiciele Kongresu Polonii Amerykańskiej oraz członkowie Rady Dyrektorów Centrum Polsko-Słowiańskiego.

Uroczystość odbyła się w ramach obchodów 75-lecia Misji Jana Karskiego, pod honorowym patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy. Inicjatorem tego przedsięwzięcia było Towarzystwo Jana Karskiego w Lublinie. Kulminacją ich jest biografia Bohatera - "Jan Karski. Jedno życie" pióra Waldemara Piaseckiego.

Jan Karski był najwybitniejszą postacią Polonii amerykańskiej czasu wojny i lat powojennych, uhonorowanym najwyższymi orderami Stanów Zjednoczonych i Polski oraz pośmiertną nominacją generalską.

Podczas pierwszej części spotkania autor książki opowiedziało tym jak powstawała książka o bohaterze.

- Chciałem, aby to nie była monografia naukowa, ale forma reportażu historycznego. Książki na podstawie tego, co Jan Karski sam opowiadał mi podczas spotkań - powiedział Waldemar Piasecki.

W drugiej części spotkania został wyświetlony film o Janie Karskim „Moja Misja”, a tuż po nim osoby, które kupiły podczas spotkania książkę, otrzymały autograf autora.

wróć
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD

 
 
 
 
KLIKNIJ TUTAJ