baner 2

CPS CAFETERIA - RESTAURANT

Monday-Friday: 12:00-7:30
Saturday: 11:00 do 5:00
Smacznego!

POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
22 MONDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
15.10.18
Lokalni urzędnicy gośćmi polskiego śniadania z miejskim rewidentem na Greenpoincie
Październik to Miesiąc Dziedzictwa Polskiego - miesiąc, w którym Polonia jest szczególnie dumna ze swojego pochodzenia, pamięta o swoim rodowodzie i polskich osiągnięciach celebrując dumnie za granicami kraju swoją tożsamość i przynależność narodową. więcej»


WIADOMOŚCI

08.08.2018

International Day of Friendship na Brooklynie

Agnieszka Granatowska
Dzięki połączonych sił pracowników Konsulatu Generalnego w Nowym Jorku i Centrum Polsko-Słowiańskiego Polonia odniosła promocyjny sukces!

Podczas Dnia Przyjaźni, który zainicjował pięć lat temu Eric Adams - prezydent Brooklynu, przedstawiciele nowojorskiej Polonii promowali Polskę i zachęcali nowojorczyków do odwiedzenia kraju nad Wisłą.

W tym roku Polonię reprezentował Mateusz Gmura wicekonsul, Emilia Mielus główny specjalista z Referatu ds. Współpracy z Polonią i Dyplomacji Publicznej z Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku, Bożena Kamiński prezes i dyrektor wykonawczy Centrum Polsko-Słowiańskiego oraz przedstawiciele i pracownicy obu instytucji.

Podczas tegorocznego International Day of Friendship oprócz tradycyjnej parady flag, zorganizowano międzynarodową wioskę. Dzięki zaangażowaniu dwóch organizacji Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku i Centrum Polsko-Słowiańskiego Polish Village cieszyła się największym zainteresowaniem wśród uczestników tegorocznego Dnia Przyjaźni. Pod namiotem polskiej wioski znajdowały się gadżety z polskimi elementami, aby je otrzymać trzeba było zakręcić kołem fortuny. Uczestnicy Dnia Przyjaźni, tak bardzo chcieli otrzymać niespodziankę z polskim akcentem, że przed namiotem Polski ustawiła się długa kolejka osób zainteresowanych.

- Tegoroczna uroczystość pokazuje jak ważne jest to, żeby organizacje polonijne połączyły siły i działały wspólnie na rzecz Polski i Polonii. Dzięki zaangażowaniu Konsulatu Generalnego RP i CP-S byliśmy tego dnia najlepszymi ambasadorami Polski w Nowym Jorku - podsumowała Bożena Kamiński.

Zdjęcia: Agnieszka Granatowska

wróć
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD

 
 
 
 
KLIKNIJ TUTAJ
pełny HTML | wersja mobilna