POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
25 THURSDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
14.01.19
Karnawałowe szaleństwo w Centrum Polsko-Słowiańskim
Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale przebierańców. W tym roku właśnie taki bal zorganizowało Centrum Polsko-Słowiańskie wraz z Polską Szkołą im. Marii Konopnickiej na Greenpoincie. więcej»


WIADOMOŚCI

08.08.2018

International Day of Friendship na Brooklynie

Agnieszka Granatowska
Dzięki połączonych sił pracowników Konsulatu Generalnego w Nowym Jorku i Centrum Polsko-Słowiańskiego Polonia odniosła promocyjny sukces!

Podczas Dnia Przyjaźni, który zainicjował pięć lat temu Eric Adams - prezydent Brooklynu, przedstawiciele nowojorskiej Polonii promowali Polskę i zachęcali nowojorczyków do odwiedzenia kraju nad Wisłą.

W tym roku Polonię reprezentował Mateusz Gmura wicekonsul, Emilia Mielus główny specjalista z Referatu ds. Współpracy z Polonią i Dyplomacji Publicznej z Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku, Bożena Kamiński prezes i dyrektor wykonawczy Centrum Polsko-Słowiańskiego oraz przedstawiciele i pracownicy obu instytucji.

Podczas tegorocznego International Day of Friendship oprócz tradycyjnej parady flag, zorganizowano międzynarodową wioskę. Dzięki zaangażowaniu dwóch organizacji Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku i Centrum Polsko-Słowiańskiego Polish Village cieszyła się największym zainteresowaniem wśród uczestników tegorocznego Dnia Przyjaźni. Pod namiotem polskiej wioski znajdowały się gadżety z polskimi elementami, aby je otrzymać trzeba było zakręcić kołem fortuny. Uczestnicy Dnia Przyjaźni, tak bardzo chcieli otrzymać niespodziankę z polskim akcentem, że przed namiotem Polski ustawiła się długa kolejka osób zainteresowanych.

- Tegoroczna uroczystość pokazuje jak ważne jest to, żeby organizacje polonijne połączyły siły i działały wspólnie na rzecz Polski i Polonii. Dzięki zaangażowaniu Konsulatu Generalnego RP i CP-S byliśmy tego dnia najlepszymi ambasadorami Polski w Nowym Jorku - podsumowała Bożena Kamiński.

Zdjęcia: Agnieszka Granatowska

wróć
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD

 
 
 
 
KLIKNIJ TUTAJ
pełny HTML | wersja mobilna