POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
12 THURSDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
07.12.19
Magia świat w Centrum Polsko-Słowiańskim
Dokładnie 6 grudnia miała miejsce piękna uroczystość - zapalenie światełek na świątecznym drzewku na Greenpoincie. więcej»


WIADOMOŚCI

06.07.2018

Udana wystawa studentów profesora Zacharowa

Zdjęcia / Tekst: Agnieszka Granatowska
W piątek 1 czerwca sala należąca do Centrum Polsko-Słowiańskiego zamieniła się w profesjonalną galerię, na stojakach pojawił się dorobek, który pod czujnym okiem profesora Zacharowa przez miniony rok tworzyli studenci, klasy malarstwa, która działa w CP-S.

Pierwszego czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka, który został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych. Święto dzieci celebrujemy od 1955 w różne dni roku w różnych krajach członkowskich ONZ w Polsce Dzień Dziecka obchodzony jest 1 czerwca. Z tej okazji największa polonijna organizacja kulturalno - społeczna działająca na Wschodnim Wybrzeżu od kilku lat wspólnie z profesorem Krzysztofem Zacharowem i jego studentami organizuje wystawę obrazów.

Uroczyste przywitanie gości 

Wystawę otworzyła Bożena Kamiński CEO/ prezes Centrum Polsko Słowiańskiego, która serdecznie przywitała artystów oraz wszystkich zebranych na sali gości a wśród nich Danutę Bronchard Wiceprezesa CP-S.

- Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy podziwiać dorobek artystyczny tak wielu studentów profesora Zacharowa. Niezmiernie nas cieszy fakt, że na zajęcia malarstwa przychodzą osoby w różnym wieku. Począwszy od pięciolatków a skończywszy na seniorach - powiedziała Bożena Kamiński.

- Kilka lat temu, kiedy wspólnie z Radą Dyrektorów CP-S podjęliśmy decyzję o uruchomieniu tego artystycznego programu w Centrum, mieliśmy obawy, czy w dzisiejszym zabieganym świecie znajdą się osoby które będą chciały oddać się sztuce malarstwa. Okazało się, że z każdym rokiem przybywa studentów i dziś stoi przed Państwem pokaźna grupa wychowanków Profesora Zacharowa – dodała Kamiński

Szczęśliwi artyści 

Swoje prace podczas wystawy pokazali: Ewa Węglarz,  Maria Fitzgerald,  Artur Szabliński, Paul Kaminski, Wacław Marchel,  Emma Perlicki, Oliwia Kiluk,  Amalia Bragina,  Wiktoria Smolińska,  Aleksandra Węglarz,  Sarah Rutkowski, Kaitlyn Perlicki. Artyści chętnie odpowiadali na indywidualne pytani gości oraz prezentowali swój dorobek artystyczny. - Należy podkreślić, że w każdym z nas drzemią pokłady rozlicznych talentów, niestety z wiekiem, kiedy ich nie rozwijamy one zanikają. Dlatego tak ważne jest, aby rozwijać różnego rodzaju zainteresowania u najmłodszych dzieci i pobudzać ich do tworzenia. Każdy mój student sam wybiera sobie tematykę swojej pracy, nad którą później wspólnie pracujemy – powiedział Krzysztof Zacharow. Dla samych uczestników klasy malarstwa udział w zajęciach jest relaksem i oderwaniem się od szarej rzeczywistości. – Na zajecia do profesora Zacharowa przychodzą od lat i nie wyobrażam sobie, że teraz mogłabym przestać malować. Mało tego, że sama maluję to na zajęcia przychodzę z wnuczką, u której drzemie artystyczna dusza. Niesamowite jest to, że podczas jednej wystawy możemy zobaczyć prace babci i wnuczki – opowiada Ewa Węglarz. Uczestnicy wystawy oraz artyście spędzili miły wieczór w galerii Centrum Polsko Słowiańskiego i pozytywnie artystyczne naładowali akumulatory.  - Serdecznie dziękuję Radzie Dyrektorów CP-S za umożliwienie zorganizowania tak wspaniałej wystawy. Moi studenci czuli się zaszczyceni, że mogli pokazać swoje prace w sercu polskiej dzielnicy – na Greenpoincie – kończy Krzysztof Zacharow.

wróć
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD

 
 
 
 
KLIKNIJ TUTAJ