POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
26 SUNDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
23.01.20
Spotkanie noworoczno-świąteczne w Centrum Polsko-Słowiańskim
16 stycznia w pięknej Sali znajdującej się w starym kościele przy 177 Kent Street miało miejsce spotkanie noworoczno-świąteczne, które dla lokalnej społeczności i liderów polonijnych zorganizowało Centrum Polsko-Słowiańskie. Na pięknie udekorowanej na gości czekało pyszne polskie jedzenie. Na stołach nie mogło zabraknąć pierogów, które własnoręcznie wyk więcej»


WIADOMOŚCI

01.23.2018

II Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu - 6-11 czerwca 2018

II Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu odbędzie się w terminie 6-11 czerwca br. - w tym samym czasie, co Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu.

Chcemy, aby w tym roku koncert laureatów odbył się już nie Filharmonii Opolskiej, jak w ubiegłym roku, lecz w Amfiteatrze Opolskim i był transmitowany przez program I Telewizji Polskiej oraz przez telewizję „POLONIA”.

II Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki rozpisany będzie na kilka koncertów (piosenki patriotyczne - na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu, piosenki rozrywkowe, estradowe - na zamku w Otmuchowie, piosenki ludowe - w mieście Karlika i Karolinki - Gogolinie). Planujemy ponadto zorganizować kilka mniejszych koncertów na Opolszczyźnie z udziałem artystów polonijnych, tak, by Polonią rozśpiewać opolski region, oraz by Polonię na całym świecie rozkochać w perłach polskiej kultury muzycznej - polskiej piosence, która jest "dobra na wszystko". Wierzymy, iż w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości to spotkanie festiwalowe Rodaków z różnych stron świata w Opolu, będzie dla wszystkich wyjątkowym przeżyciem.

Nabór uczestników festiwalu ruszył 15 stycznia i trwać będzie do 15 marca br. Trzeba się więc pośpieszyć, bo czasu niewiele.

Przyjmujemy także wstępne zgłoszenia dziennikarzy polonijnych - planujemy dla nich atrakcyjny program turystyczny po Opolszczyźnie, udział w koncertach festiwalu polonijnego, udział w FORUM MEDIÓW POLONIJNYCH. Ilość miejsc ograniczona, obowiązywać będzie kolejność zgłoszeń. Odpłatność dla dziennikarzy - 300 zł (gwarantujemy 5 noclegów i wyżywienie.)

UWAGA: Zamieszczamy materiały nt. II Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki

Regulamin

Program

Karta uczestnika

Są one również zamieszczone na stronie internetowej Wspólnoty Polskiej: www.wspolnotapolska.opole.pl. PROSIMY SIĘ Z NIMI ZAPOZNAĆ. Wszelakie zapytania dotyczące II Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki oraz zgłoszenia udziału w festiwalu, z załączonymi prezentacjami artystycznymi, prosimy kierować na adres: festiwalpolonijny.opole@gmail.com

Szanowni Państwo, zapraszam do Opola, Stolicy Polskiej Piosenki, na II Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki ! Łączę serdeczności.

Halina Nabrdalik
Dyrektor Festiwalu

wróć
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD

 
 
 
 
KLIKNIJ TUTAJ