baner 1
baner 2

CPS CAFETERIA - RESTAURACJA

Od poniedziałku do piątku 12:00-7:30, soboty 11:00 do 5:00

HELP PSC! DONATE TODAY!

CLICK HERE
24 FRIDAY OUR EVENTS

SIGN UP FOR NEWSLETTER

BECOME A MEMBER

CLICK HERE
22.11.17
Prezentacja Paszportu Niepodległościowego w CPS, 26 listopada, 5:00PM
Prezentacja Paszportu Niepodległościowego wydawanego
 z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Centrum Polsko-Słowiańskim. More»


News

10.18.2017

Tłumy Polaków podczas spotkania z ekspertami ZUS

Tłumy Polaków podczas spotkania z ekspertami ZUS W Centrum Polsko-Słowiańskim na Greenpoincie odbyła się kolejna edycja Dni poradnictwa ZUS. Podczas trwających kilka godzin porad spragnieni wiedzy na temat polskiego systemu ubezpieczeń społecznych Polacy mieszkający na terenie Stanów Zjednoczonych zasypywali pytaniami ekspertów z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Fachowych informacji udzielali eksperci z ZUS Tomasz Szabliński – naczelnik wydziału w Departamencie Rent Zagranicznych, Joanna Derlukiewicz – główny specjalista w Departamencie Rent Zagranicznych, Marzenna Zielińska – starszy specjalista w Wydziale Realizacji Umów Międzynarodowych 2 w I Oddziale ZUS w Warszawie Anna Pątek – główny specjalista w Departamencie Współpracy Międzynarodowej.

Na początku spotkania odbył się wykład z wykorzystaniem prezentacji Power Point dotyczącej umowy o ubezpieczeniu społecznym pomiędzy Polską i USA. Po wykładzie nastąpiła krótka sesja pytań ogólnych, a następnie udzielane były porady indywidualne. które cieszyły sie ogromnym zainteresowaniem Polonii.

Podczas spotkania ekspertom z ZUS towarzyszyły oraz wicekonsul Małgorzata Rejek-Radoń oraz Emilia Gmiter Wicekonsul z Wydziału Prawny i Opieki Konsularnej. Gości z Polski oraz uczestników, którzy tłumnie przyszli na spotkanie z polskimi ekspertami w imienu prezesa CPS Bozeny Kamińskiej przywitała Agnieszka Granatowska.

Podczas Dni Poradnictwa obecni byli dziennikarze telwziyjny z TVP Polania, którzy filmowali przebieg wydarzenia. relację telewizyjna z dni poradnictwa będzie można zobaczyć w TVP Polonia 21 listopada w programie Halo Polonia.

Zdjęcia: Agnieszka Granatowska

back
KOSCIUSZKO
KONSULAT
PFK
UNIA
BOSTON
CENTRALA
BROOKLYN
KONGRES
INSTYTUT
PILSUDSKI
 
 
 
CLICK HERE
pełny HTML | wersja mobilna