HELP PSC! DONATE TODAY!

CLICK HERE
12 WEDNESDAY OUR EVENTS

SIGN UP FOR NEWSLETTER

BECOME A MEMBER

CLICK HERE
26.11.18
Ignacy Jan Paderewski - Icon of Independence. Celebrating the 100th Anniversary of Regaining Polish Independence
On November 18th the PSC hosted a historic event which commemorated 100 years of Poland regaining its independence. Unveiled was a bas-relief of Jan Ignacy Paderewski. More»


NEWS

09.23.2017

Urodzinowy wernisaż w CPS

AG
Janusz Kapusta i Krzysztof Zacharow – polscy artyści mieszkający w Nowym Jorku, byli autorami przepięknej wystawy zorganizowanej w ramach obchodów 45-lecia Centrum Polsko-Słowiańskiego.

Dokładnie 22 września pomieszczenia starego kościoła należące do Centrum Polsko-Słowiańskiego zamieniły się w galerię z prawdziwego zdarzenia. Na specjalnie przygotowanych panelach można było podziwiać prace dwóch polskich artystów, którzy od kilkudziesięciu lat współpracują z CPS. Wszyscy goście, którzy przyszli na otwarcie wystawy mogli jako pierwsi zobaczyć prace Janusz Kapusta Kapusty traktujące o złotym podziale - tych prac zgromadzonych na jednej wystawie nie widział nikt wcześniej. - Jest nam niezmiernie miło, że polscy artyści, którzy zdobyli międzynarodową sławę, uświetniają obchody 45-lecia Centrum Polsko Słowiańskiego – powiedziała Bożena Kamińska, prezes i dyrektor wykonawcza CP-S.

Janusz Kapusta podczas swojego wystąpienia powiedział:

- Jesteście świadkami mojej unikalnej wystawy. Początkowo dla żartu chciałem uczcić 45-lecie Centrum Polsko-Słowiańskiego 45 moimi pracami. Jednak w momencie, kiedy zaczął się zbliżać termin wystawy, to pomyślałem sobie, co miałoby sens, by to pokazać, i doszedłem do wniosku, że skoro piszę książkę o złotym podziale, gdzie odkryłem nowe, fundamentalne zasady proporcji, to warto zrobić coś na ten temat. I w ten oto sposób powstało wiele więcej moich obrazków na ten temat, niż planowałem na wystawę. Jest ona w całości poświęcona złotemu podziałowi, czyli najważniejszemu podziałowi świata – powiedział Janusz Kapusta.

Natomiast Krzysztof Zacharow na wystawie wyeksponował prace z całego okresu jego działalności artystycznej, którą rozpoczął w latach 90-tych:

- Prace które wybrałem na wystawę są wynikiem procesu twórczego, mającego na celu znalezienie najlepszej reprezentacji wizualnej koncepcji obrazu. Chciałem, aby uczestnicy wystawy zobaczyli czym polega proces twórczy, jaka jest jego droga do wizualizacji idei. Ogólnie motywem mojej twórczości jest potrzeba wyrażania własnych emocji/ komentowanie rzeczywistość, w której żyjemy, którą doświadczamy i która musimy opuścić – powiedział Krzysztof Zacharow.

Wspólna wystawa obu artystów cieszyła się ogromnym powodzeniem spragnionych obcowania ze sztuką Polaków jak i Amerykanów, którzy przyszli na uroczyste otwarcie.

Zdjęcia: Agnieszka Granatowska

back

LOGOS

DFTA
KOSCIUSZKO
KONSULAT
PFK
UNIA
BOSTON
CENTRALA
BROOKLYN
KONGRES
INSTYTUT
PILSUDSKI
NYPD

 
 
 
 
CLICK HERE
pełny HTML | wersja mobilna