HELP PSC! DONATE TODAY!

CLICK HERE
23 SUNDAY OUR EVENTS

SIGN UP FOR NEWSLETTER

BECOME A MEMBER

CLICK HERE
13.09.18
Bezpłatne Seminarium na temat podatków
Dzięki współpracy Centrum Polsko-Słowiańskiego z różnego rodzaju nowojorskimi urzędami w siedzibie Centrum na Greenpoincie, 12 września o godzinie 6:00pm, odbyło się seminarium podatkowe. Podczas spotkania urzędnicy z amerykańskich instytucji podatkowych edukowali zainteresowanych na tematy związane z podatkami. Seminarium skierowane było do właścicieli małych More»


NEWS

08.23.2017

Historyczna wystawa w Centrum Polsko-Słowiańskim na Greenpoincie

Agnieszka Granatowska
„Konzentrationslager Auschwitz”, która pokazuje historię niemieckiego, nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, często określanego ponurym mianem „fabryka śmierci”.

Edukowali Amerykanów

Wystawa składa się z 30 planszy, na których widnieją historyczne, ukazujące tragiczne wydarzenia zdjęcia z opisem w języku angielskim. – Przyjmując tę wystawę chcieliśmy zwrócić uwagę Amerykanów na historię i prawdziwe fakty związane z ludobójstwem, które w latach 1940-45 miało miejsce w Auschwitz-Birkenau. Wielu Amerykanów żyje w przekonaniu, że to były polskie obozy i tym samym używa złych sformułowań na temat Holokaustu, mówiąc „polskie obozy koncentracyjne” – powiedziała Bożena Kamiński, Prezes/CEO Centrum Polsko-Słowiańskiego na Greenpoincie. Kolejno wywieszone plansze ilustrują genezę i cele niemieckiego planu eksterminacji ludzi, którzy nie spełniali określonych przez nazistów tzw. norm i wymogów.

Liczni goście

W otwarciu wystawy udział wzięło około 70 osób, głównie Amerykanów – wśród nich był Abraham Perlstein, wiceszef Rady Dzielnicowej Nr 1 na Brooklynie. Nie zabrakło polonijnych liderów działających w rozmaitych organizacjach. Autorem wystawy, którą na Greenpoincie można oglądać do 1 września, jest Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Ekspozycja została wypożyczona Fundacji Kultury Polskiej w Bostonie, która rozpowszechnia ją w różnych miejscach w Stanach Zjednoczonych. Współorganizatorem wystawy w CP-S był Kongres Polonii Amerykańskiej New York Downstate Division.

zdjęcia Agnieszka Granatowska

back

LOGOS

DFTA
KOSCIUSZKO
KONSULAT
PFK
UNIA
BOSTON
CENTRALA
BROOKLYN
KONGRES
INSTYTUT
PILSUDSKI
NYPD

 
 
 
 
CLICK HERE
pełny HTML | wersja mobilna