HELP PSC! DONATE TODAY!

CLICK HERE
25 SUNDAY OUR EVENTS

SIGN UP FOR NEWSLETTER

BECOME A MEMBER

CLICK HERE
14.02.18
Photo Gallery - 45th Anniversary of PSC
The event was in honor of the 45th Anniversary of the Polish & Slavic Center (PSC), which started back in 1972 as a non-profit social and cultural organization for new Polish immigrants in need of housing, employment and immigration services. Dozens of elected officials, local leaders and members of the community joined together to celebrate Polish heritage. More»


NEWS

08.23.2017

Historyczna wystawa w Centrum Polsko-Słowiańskim na Greenpoincie

Agnieszka Granatowska
„Konzentrationslager Auschwitz”, która pokazuje historię niemieckiego, nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, często określanego ponurym mianem „fabryka śmierci”.

Edukowali Amerykanów

Wystawa składa się z 30 planszy, na których widnieją historyczne, ukazujące tragiczne wydarzenia zdjęcia z opisem w języku angielskim. – Przyjmując tę wystawę chcieliśmy zwrócić uwagę Amerykanów na historię i prawdziwe fakty związane z ludobójstwem, które w latach 1940-45 miało miejsce w Auschwitz-Birkenau. Wielu Amerykanów żyje w przekonaniu, że to były polskie obozy i tym samym używa złych sformułowań na temat Holokaustu, mówiąc „polskie obozy koncentracyjne” – powiedziała Bożena Kamiński, Prezes/CEO Centrum Polsko-Słowiańskiego na Greenpoincie. Kolejno wywieszone plansze ilustrują genezę i cele niemieckiego planu eksterminacji ludzi, którzy nie spełniali określonych przez nazistów tzw. norm i wymogów.

Liczni goście

W otwarciu wystawy udział wzięło około 70 osób, głównie Amerykanów – wśród nich był Abraham Perlstein, wiceszef Rady Dzielnicowej Nr 1 na Brooklynie. Nie zabrakło polonijnych liderów działających w rozmaitych organizacjach. Autorem wystawy, którą na Greenpoincie można oglądać do 1 września, jest Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Ekspozycja została wypożyczona Fundacji Kultury Polskiej w Bostonie, która rozpowszechnia ją w różnych miejscach w Stanach Zjednoczonych. Współorganizatorem wystawy w CP-S był Kongres Polonii Amerykańskiej New York Downstate Division.

zdjęcia Agnieszka Granatowska

back

LOGOS

DFTA
KOSCIUSZKO
KONSULAT
PFK
UNIA
BOSTON
CENTRALA
BROOKLYN
KONGRES
INSTYTUT
PILSUDSKI
NYPD

 
 
 
CLICK HERE
pełny HTML | wersja mobilna